«

»

sie 19

Gminne dożynki w Trzebownisku

19 sierpnia br. w Trzebownisku odbyły się dożynki Gminne. Nie mogło na nich zabraknąć także grupy wieńcowej z Łąki. Naszą wieś reprezentowali członkowie Stowarzyszenia „Wszyscy Razem” wraz z wykonanym przez siebie wieńcem.

Tegoroczne spotkanie grup wieńcowych, reprezentujących poszczególne sołectwa naszej gminy, rozpoczęto mszą dziękczynną za tegoroczny plon, odprawioną w kościele parafialnym w Trzebownisku. Liturgii przewodniczył ks. Kazimierz Żak, proboszcz z Nowej Wsi. Asystowali mu ks. Ryszard Miśniak oraz ks. Krzysztof Wymazała, który wygłosił homilię.

Po nabożeństwie wszystkie grupy wieńcowe udały się na miejscowy stadion. Kolejnym punktem spotkania był konkurs na najpiękniejszy wieniec w gminie, połączony z pokazem i omówieniem wszystkich prac. Prezentacji wieńca wykonanego przez Stowarzyszenie „Wszyscy Razem” dokonała prezes, pani Maria Kloc.

Zwycięstwo w konkursie przypadło grupie wieńcowej, reprezentującej KGW z Trzebowniska. Tuż za nią uplasowało się KGW z Łukawca Dolnego. Obie grupy wezmą udział w Wojewódzkim Konkursie Wieńca Dożynkowego, który odbędzie się 2 września br. w Radomyślu Wielkim. Trzecie miejsce przypadło KGW nr 1 w Jasionce.

Jurorzy docenili także pracę członków Stowarzyszenia „Wszyscy Razem”. Przyznano im wyróżnienie, pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową w postaci kociołka-podgrzewacza.

Imprezie towarzyszyły występy kapeli Żytnioki z Zaczernia. Miłośnicy tradycyjnych potraw wiejskich mogli skosztować domowych dań i wypieków, przygotowanych przez gospodynie naszej gminy, w tym także przez członkinie Stowarzyszenia „Wszyscy Razem”.

Na spotkaniu nie brakowało także atrakcji dla najmłodszych. Spośród nich największe zainteresowanie wzbudziły występy akrobatyczne koni.

Nieco starszych uczestników zabawy zachwycał taniec i śpiew zespołu Latino Granda.

Imprezę zakończył koncert Sławka Lisowskiego.